Przejdź do głównej treści

Specjalistyczne szkolenia informatyczne

Wyjątkowe zajęcia, pełne praktycznych ćwiczeń, prowadzone przez praktyków i pasojonatów informatyki. Idealna opcja dla Ciebie i Twojego zespołu.

Tematyka szkoleń

Zarządzanie projektami

Modelowanie procesów

Inżynieria wymagań

UML i analiza obiektowa

XML i technologie pokrewne

ePUAP

Nie ma interesującej Cię tematyki?
Zamów szkolenie niestandardowe.

Podejście do szkoleń

Szkolenia autorskie

Konsultant prowadzący szkolenie jest jednocześnie jego autorem. Sam decyduje o jego kształcie i zawartości merytorycznej. Dzięki temu autentycznie angażuje się w przebieg zajęć, "daje z siebie wszystko", jest w stanie przekazać uczestnikom swoje doświadczenie, sprowokować ich do dyskusji i zarazić swoją pasją.

Prowadzone przez praktyków

Prowadzący szkolenie jest praktykiem, który "zjadł zęby" na omawianej tematyce. Prowadzenie szkoleń to tylko część jego aktywności zawodowej; poza tym normalnie uczestniczy w projektach, posługując się w praktyce wiedzą przekazywaną na szkoleniu. Dzięki temu może dzielić się z uczestnikami praktycznymi wskazówkami i sugestiami.

Ćwiczenia

W IT liczy się przede wszystkim praktyka i doświadczenie. Dlatego większość czasu szkoleniowego przeznaczamy na praktyczne ćwiczenia oparte na realnych sytuacjach projejktowych.

Tak wygląda typowa sesja ćwiczeniowa na naszych szkoleniach:

  • uczestnicy przez kilkanaście minut samodzielnie rozwiązują zadanie,
  • kilku uczestników prezentuje swoje rozwi±zania,
  • uczestnicy wspólnie z prowadz±cym analizuj± poszczególne rozwi±zania, zastanawiaj±c się, które z nich jest dobre w danej sytuacji i jakie będ± konsenwencje zastosowania danej techniki.
Czas trwania

Pojedyncze szkolenie w naszej ofercie nie trwa dłużej niż 3 dni. Zamiast oferować szkolenia trwające tygodniami, proponujemy ścieżki szkoleniowe złożone z szeregu krótkich kursów tematycznych, pomiędzy którymi robimy przerwy. Dzięki temu uczestnicy nie są przytłoczeni nadmiarem materiału i oderwani na wiele dni od bieżącej pracy.

Nauka notacji

Aby efektywnie prowadzić analizę, trzeba znać odpowiednie techniki i notacje analityczne (UML, BPMN, XML Schema i inne). Jednak znajomość notacji jest środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Dlatego na naszych szkoleniach nie skupiamy się na omawianiu znaczenia dziesiątków symboli graficznych i setek ich atrybutów, lecz analizujemy konkretne problemy spotykane w codziennej pracy analityków i projektantów oraz ćwiczymy i omawiamy sposoby ich rozwiązania. I przy okazji poznajemy także notację.

Nauka narzędzi

Trudno sobie wyobrazić pracę analityka czy projektanta bez użycia specjalizowanego oprogramowania do modelowania (np. Enterprise Architect). Nauka obsługi takiego narzędzia nie jest jednak podstawowym celem naszych szkoleń (z wyjątkiem szkleń narzędziowych). Podczas ćwiczeń skupiamy się nad merytoryczną istotą zagadnień, a nie nad tym, jak narysować pewne elementy diagramu w tym czy innym narzędziu. Ćwiczenia z modelowania najczęściej wykonujemy przy użyciu kartek i długopisów oraz tablicy i flamastrów.

Nie ma najlepszego rozwiązania

"Projektowanie oprogramowania ma w sobie coś z inzynierii, coś ze zgadywania, coś ze sztuki i coś z eksperymentu" (Rebecca J. Wirfs-Brock). Rzadko można jednoznacznie powiedzieć: ten model jest najlepszy. Rozwiązanie, które ma sens przy pewnych założeniach, w odrobinę innej sytuacji okazuje się zmorą. Na naszych szkoleniach pokazujemy, że w pracy analityka i projektanta poza wiedzą liczą się wyobraźnia i intuicja. A niekiedy trzeba iść na kompromisy.

Opinie uczestników szkoleń

Każde szkolenie RedPill jest perełką na rynku. Tematyka przekazana w pigułce, ale w sposób zrozumiały i kompletny. Całość podana w sposób atrakcyjny, z dużą liczbą ćwiczeń.

Aleksander Kasicki, Naczelnik Wydziału, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, uczestnik szkolenia "Modelowanie procesów biznesowych w BPMN"

Świetnie przygotowane szkolenie, idealnie trafiło w moje potrzeby. Na pewno poprawki jakość i komfort mojej pracy. Rozwiązania przedstawiane przez Szymona oraz przystępna forma zdecydowani zbliżyła mnie do poziomu jaki chcę osiągnąć w modelowaniu w BPMN.

Serdcznie polecam prowadzącego - wie co robi!

Kacper Jadczak, analityk biznesowy, Aplikacje Krytyczne, uczestnik szkolenia "BPMN zaawansowany"

Szymon jak zawsze zaangażowany, uśmiechnięty. Program szkolenia dopasowany do oczekiwań grupy.

Bartosz Maciołek, Kierownik sekcji, Aplikacje Krytyczne, uczestnik szkolenia "BPMN zaawansowany"

Było to chyba najlepiej przygotowane i przeprowadzone szkolenie jakie kiedykolwiek mieliśmy. Warto zachować sobie na przyszłość kontakt do Pana Szymona, jest naprawdę w porządku i świetnie wykonuje swoją robotę.

Michał Domański, Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, uczestnik szkolenia "XML, XML Schema"

Dogłębne, a co ważne przystępne przedstawienie tematyki BPMN. Wykładowca posiada nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczne doświadczenie, którym się dzieli. Szkolenie dostarczyło inspiracji do wdrażania usprawnień z wykorzystaniem BPMN.

Krzysztof Garski, Główny specjalista w Biurze Informatyki, Urząd Miejski w Gdańsku, uczestnik szkolenia "BPMN - poziom zaawansowany"

Ze względu na trwającą pandemię szkolenie odbyło się zdalnie. Pomimo takiej formy nie tylko zdobyłam nową wiedzę, ale również miałam możliwość przećwiczenia umiejętności podczas praktycznych warsztatów. Jestem bardzo zadowolona z całokształtu współpracy z firmą.

Joanna, Główny specjalista, Urząd Miejski w Gdańsku, uczestniczka szkolenia "BPMN - poziom zaawansowany"

Dobrze przygotowany wykładowca, znający temat, posiadający sporą wiedzę praktyczną.

Starszy informatyk, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, uczestnik szkolenia "Projektowanie i analiza obiektowa"

    Wsparcie po szkoleniu

    Po zakończeniu szkolenia uczestnicy wracają do codziennej pracy i próbują wykorzystać nabytą wiedzę w praktyce. Wtedy dopiero pojawiają się konkretne pytania i wątpliwości. Nie chcemy zostawiać uczestników szkoleń samym sobie. Dlatego oferujemy unikatowy na rynku pakiet złożony ze szkolenia oraz wsparcia dla jego uczestników. W ramach wsparcia uczestnicy szkolenia przez określony czas po jego zakończeniu mogą korzystać ze zdalnych lub stacjonarnych spotkań z prowadzącym, w ramach ustalonego limitu godzin.

    Kontynuacją szkolenia mogą też być warsztaty, podczas których uczestnicy zweryfikują z prowadzącym szkolenie opracowywane przez siebie diagramy, modele czy schematy, rozwieją swoje wątpliwości i uzyskają odpowiedzi na pytania. Z reguły wystarczające będą 1-2-dniowe warsztaty zorganizowane 1-2 miesiące po szkoleniu.